20
Martin Procházka
Počet lůžek: 4

Pokoj Martina Procházky je čtyřlůžkový pokoj se sprchou, vysoušečem vlasů, minibarem, TV s dálkovým ovládáním a barevnými sedacími pytli pro příjemné posezení. Je laděn do pastelových barev, které korespondují s logem hotelu. Z pokoje je výhled na venkovní koupaliště a přilehlý les.

Vlastnosti a vybavení

  • Wifi připojení
  • Vysoušeč vlasů
  • Minibar
  • TV

Schéma pokoje

Pokoj Martina Procházky 

číslo 20 (číslo pokoje představuje číslo jeho dresu)

Martin PROCHÁZKA (* 3. 3. 1972)

hokejový útočník, legenda českého hokeje, olympijský vítěz, čtyřnásobný mistr světa, člen Síně slávy českého hokeje, člen Klubu ligových střelců; čestný občan města Kladna  

Rodák ze Slaného; hokejovou kariéru začal v žácích Kaučuku Kralupy nad Vltavou; jako dorostenec přestoupil do Kladna, brzy se propracoval do A-mužstva; na vojně působil v Dukle Jihlava, pak se vrátil na Kladno; bleskurychlé křídlo, skvělý koncový hráč, odehrál za Kladno, Jihlavu, Vsetín a Vítkovice v nejvyšší soutěži 810 zápasů, skóroval 346x (za Kladno nastoupil v 605 utkáních, konta soupeřů zatížil 261 brankami), s kladenským týmem se v sezoně 1993/1994 umístil na 3. místě; v sezoně 1994/1995 se stal nejužitečnějším hráčem extraligy; společně s Pavlem Paterou a Otakarem Vejvodou ml. vytvářel proslulou kladenskou útočnou řadu „Blue Line“; jediný ligový titul získal se Vsetínem; působil rovněž v AIK Stockholm, Avangardu Omsk a Chimiku Voskresensk; v zámořské NHL vystřídal dva týmy – Toronto Maple Leafs a Atlanta Thrashers, odehrál v nich 32 utkání, 2x skóroval, 5x asistoval, získal 7 kanadských bodů; reprezentoval ve 189 zápasech, vstřelil 60 branek; s národním týmem bojoval na 8 mistrovstvích světa, získal čtyři tituly a dvě bronzové medaile; nezapomenutelným se stal jeho vítězný gól 19 vteřin před koncem zápasu po přihrávce Pavla Patery ve finálovém utkání s Kanadou na MS ve Vídni v roce 1996; jediná jeho olympiáda skončila epochálním úspěchem – v japonském Naganu v roce 1998 s českým týmem vyválčil slavné zlato; za úspěch v Naganu byl ještě v témže roce oceněn čestným občanstvím města Kladna.