3
Miroslav Rys
Počet lůžek: 4

Pokoj Miroslava Ryse je čtyřlůžkový pokoj se sprchou, vysoušečem vlasů, minibarem, TV s dálkovým ovládáním a barevnými sedacími pytli pro příjemné posezení. Je laděn do pastelových barev, které korespondují s logem hotelu. Z pokoje je výhled na venkovní koupaliště a přilehlý les.

 

Vlastnosti a vybavení

  • Wifi připojení
  • Vysoušeč vlasů
  • Minibar
  • TV

Schéma pokoje

Pokoj Miroslava Ryse 

číslo 3 (číslo pokoje představuje číslo jeho fotbalového dresu)

Miroslav RYS (* 17. 8. 1932)

fotbalový obránce a hokejový útočník - „obojživelník“, reprezentant, odchovanec kladenských týmů, legenda kladenského sportu, mistr republiky v hokeji, medailista z mistrovství světa v hokeji

Rodák z Rozdělova, nynější kladenské čtvrti; sportovec „obojživelník“ – za Kladno hrál jak hokejovou, tak i fotbalovou ligu; stalo se, že pozdě odpoledne čerstvě osprchovaný „Čužák“ (všeobecně pod touto přezdívkou známý) vyběhl z fotbalové šatny, sedl do auta a pospíchal do Prahy odehrát týž večer v kladenských barvách ligový hokejový zápas; s hokejem začal ve Spartě Kladno, od roku 1949 hrál za mužstvo nově vytvořené TJ SONP Kladno; vojnu strávil v mužstvech RH Brno a ČH Bratislava, aby po návratu pomohl Baníku Kladno postoupit do ligy, kterou s ním v sezoně 1958–1959 slavně vyhrál; přišla proto nominace do reprezentačního mužstva, které na Mistrovství světa v Praze skončilo po nádherném vítězném zápase s Kanadou na 3. místě; v reprezentačním dresu odehrál 2 zápasy bez vstřelené branky; v kladenských barvách celkem sehrál v letech 1955–1963 301 hokejových zápasů a vstřelil 153 branek (v nejvyšší soutěži 148 zápasů a 58 branek); ani na ledě nezapřel pověst dobrého fotbalisty – byl vynálezcem kopání puku; Čužák hrál I. fotbalovou ligu v letech 1955–1966 a 1968; v modrobílých barvách kladenského A-mužstva sehrál celkem 606 zápasů, vsítil 101 branek; sedmkrát oblékl dres fotbalové reprezentace; v roce 1968 odešel do USA, kde s kopanou pokračoval v mužstvu ABC Sparty Chicago a několik let byl prezidentem tohoto klubu; zpátky do rodného města se rodilý Rozdělovák vrátil v roce 1994.