13
Jaroslav Volf
Počet lůžek: 4

Pokoj Jaroslava Volfa je čtyřlůžkový pokoj se sprchou, vysoušečem vlasů, minibarem, TV s dálkovým ovládáním a barevnými sedacími pytli pro příjemné posezení. Je laděn do pastelových barev, které korespondují s logem hotelu. Z pokoje je výhled na venkovní koupaliště a přilehlý les.

Vlastnosti a vybavení

  • Wifi připojení
  • Vysoušeč vlasů
  • Minibar
  • TV

Schéma pokoje

Pokoj Jaroslava Volfa 

číslo 13  (číslo pokoje představuje číslo jeho dresu)

Jaroslav VOLF (* 8. 9. 1933 † 13. 12. 1990) 

hokejový útočník, odchovanec Kladna, legenda kladenského hokeje, medailista z mistrovství světa, úspěšný trenér, trojnásobný trenérský mistr republiky

Rodák z Kladna; pocházel ze sportovní rodiny z kladenské městské části Dubí, byl výborným hráčem české házené, proto narukoval jako házenkář do Tankisty Praha; hokej hrál velmi dobře již před vojnou, po návratu z ní začal pod vedením vynikajícího trenéra Vlastimila Sýkory nastupovat za A-tým tehdejšího Baníku Kladno; uplatnil se v legendární útočné formaci Kopecký-Froněk-Volf, proslulé to kladenské „selské jízdě“; její výjimečnost dokládá obdivuhodná produktivita – např. v sezoně 1957/1958 vstřelila ve 41 utkáních 135 gólů (sám Jaroslav Volf z pravého křídla 44 branek); s jeho formací i celým týmem Kladna se v sezoně 1958/1959 radoval z prvního historického kladenského titulu, o to cennějšího, že tým z důvodu rekonstrukce zimního stadionu odehrál všechna domácí utkání v Praze; v sezoně 1962/1963 se s 28 brankami stal králem ligových střelců; vynikal skvělou fyzickou kondicí, rychlostí, stabilitou na bruslích, obrovskou silou v pažích a hokejovým vtipem; v modrobílém dresu Kladna odehrál v lize 283 zápasů, konta soupeřů zatížil 195 brankami; za československou reprezentaci odehrál 29 utkání, vsítil 13 gólů; s reprezentačním týmem vybojoval na mistrovství světa pořádaném v roce 1959 Československem bronzové medaile; v posledním zápase našeho týmu s Kanadou, který národní mužstvo slavně vyhrálo 5:3 gólem Vlacha do prázdné kanadské brány; v tomto utkání podal výborný výkon, na ledě byl u dvou gólů (vstřelil po Jiříkově přihrávce naši druhou branku) našeho týmu, kanadští ranaři po zákroku na něj odcházeli na trestnou lavici; v závěru kariéry hrál v Chomutově; s trenérskou prací začal u kladenského dorostu; v květnu 1973 převzal kladenský A-tým, ten pod jeho skvělým vedením získal v letech 1975, 1976 a 1977 tři mistrovské tituly; věnoval se náročné trenéřině i v dalších letech, a to dvakrát u kladenského dorostu, v tehdejším Gottwaldově, v pražských týmech Sparta a Slavia; nemocné srdce ukončilo předčasně životní pouť tohoto hokejového bojovníka.