4
Jaroslav Hošek
Počet lůžek: 4

Pokoj Jaroslava Hoška je čtyřlůžkový pokoj se sprchou, vysoušečem vlasů, minibarem, TV s dálkovým ovládáním a barevnými sedacími pytli pro příjemné posezení. Je laděn do pastelových barev, které korespondují s logem hotelu. Z pokoje je výhled na venkovní koupaliště a přilehlý les.

Vlastnosti a vybavení

  • Wifi připojení
  • Vysoušeč vlasů
  • Minibar
  • TV

Schéma pokoje

Pokoj Jaroslava Hoška

číslo 4 (číslo pokoje představuje počet titulů autokrosového mistra republiky)

Jaroslav Hošek (* 17. 2. 1945)

motokrosový a autokrosový závodník, legenda českého automobilového sportu, mistr Evropy, čtyřnásobný mistr Československa a mistr České republiky v autokrosu, držitel ceny města Kladna

Rodák z Kladna; pochází ze sportovní rodiny, v mládí se věnoval tenisu a hokeji; změnu nastartovalo zakoupení mopedu babičkou v jeho 15 letech, kdy propadl motoristickému sportu; začal jezdit jízdy zručnosti a posléze motokros; v letech 1960 – 1974 se zúčastňoval závodů terénních motocyklů, poté přešel na závody terénních automobilů, propagoval Poldi Kladno; původně jezdil na bugině s motorem Wartburg; během kariéry dále vystřídal Renault 20, 16, 30, Lada, Porsche 2700, Tatra, Porsche 3500, VW, Ford Audi, Mitsubishi, Ford s atmosférickým motorem a v současnosti krotí vůz s atmosférickým motorem značky Nissan 3500 kubíků; v roce 1979 se probojoval do československého reprezentačního týmu; kromě získání čtyřnásobného titulu mistra Československa a mistra České republiky, vybojoval na mistrovství republiky jedenáctkrát 2. místo a čtyřikrát se umístil na 3. místě; jeho nejdramatičtější vítězství z roku 1990 je spojeno s extrémně rychlou tratí ve francouzském Faleyras. Největšího úspěchu kariéry dosáhl v roce 2001 ziskem titulu mistra Evropy; mimo něj obsadil v této soutěži pětkrát 2. místo a desetkrát 3. místo; od roku 1981, kdy byl vypsán první ročník mistrovství Evropy, do konce roku 2007 absolvoval 255 závodů z 275 uspořádaných, z toho třiaosmdesátkrát stál na stupních vítězů, čtyřiatřicetkrát na tom nejvyšším. Od roku 1981 do konce roku 2014 se ve 28 ročnících probojoval do první desítky. V mistrovství Evropy vybojoval celkem 36 individuálních vítězství, což se zatím nikomu jinému nepodařilo; ve stejné soutěži družstev se umístil třikrát na 1. místě. V mistrovství Zóna střední Evropy obsadil dvakrát 1. místo a třikrát 2. místo; V anketě motoristického časopisu Sport Press o Zlatý volant získal toto ocenění šestkrát; za zmínku bezesporu stojí i cena Zdenka Vojtěcha udělená za zásluhy v motoristickém sportu; v březnu 2010 Jaroslavu Hoškovi udělilo Zastupitelstvo města Kladna cenu Statutárního města Kladna.