Kultura

KULTURA

Kladenské divadlo

Městské divadlo Kladno je jedním z nejstarších českých činoherních divadel. Pokračuje ve více jak stoleté tradici profesionální kladenské scény. Pestrý žánrový repertoár tvoří klasické i současné tituly, program doplňuje řada doprovodných akcí a vzdělávacích aktivit. Po kompletní rekonstrukci, která trvala několik let, je divadlo opět otevřeno. V budově divadla se nachází divadelní kavárna. Divadlo Lampion je jediným profesionálním divadlem pro děti ve Středočeském kraji. Program divadla tvoří víkendová rodinná představení, dopolední představení pro školky a nejmladší žáky základních škol a zájezdová vystoupení po celé republice.

Kino Hutník

Kino Hutník se nachází v Domě kultury Kladno na nám. Sítná, přibližně 15 min. volné chůze od hotelu. Kino provedlo v roce 2010 digitalizaci dle DCI standardu a v roce 2012 byl kompletně zrekonstruován interiér kinosálu. V současnosti nabízí komfort, díky pohodlným sedadlům, instalovaným právě během rekonstrukce a kvalitní zvukový i obrazový zážitek.

Kulturní akce

Aktuální sezm akcí na daný měsíc naleznete na webových stránkách kladenského Magistrátu www.mestokladno.cz v sekci Volný čas nebo Vám je ráda sdělí naše recepce.Tyto akce se zpravidla konají v Domě kultury Kladno na nám. Sítná, v Kladenské sportovní hale vedle Aquaparku Kladno, čili přímo u našeho hotelu, v letních měsících v zahradě Kladenského zámku.

Akce na Městském stadionu Sletiště

I Městský stadion Sletiště je místem konání jednorázových akcí, především sportovně-kulturního charakteru. Mezi nejrozsáhlejší akce patří především Kladno hází a Kladenské memoriály, kterého se každoročně zúčastňují světové špičky vícebojařské atletiky, dále třídenní Dny města Kladna s nabitým kulturním programem v podobě slavných českých i zahraničních hudebních skupin. Kladno hází a Kladenský memoriál je pořádán pravidelně v první polovině června a Dny města Kladna vždy první zářijový víkend. V srpnu se z městského stadionu Sletiště stává letní kino, a to v rámci akce Kinematograf bratří Čadíků, na kterou je vstupné dobrovolné a výtěžek putuje na dobročinné účely. Další charitativní akcí je Běh naděje, v rámci něhož je konána veřejná sbírka na podporu boje proti rakovině.

Kladenský zámek

Kladenský zámek se nachází v centru města a je jednou z jeho nejstarších staveb. Původní výzdoba interiérů se bohužel nedochovala, s výjimkou Kaple sv. Vavřince, která zůstává historicky nejcennější částí zámku. Právě Kaple sv. Vavřince je součástí historického okruhu, do kterého patří také náhrobní kameny a pracovna břevnovského opata. Milovníci umění zas jistě ocení probíhající výstavy v Galerii Kladenského zámku nebo Kabinetu fotografie. A pro malé návštěvníky – ale nejen pro ně – máme zpřístupněnou jedinečnou stálou expozici s názvem Zdeněk Miler nejen Krtek, která přibližuje život a dílo slavného výtvarníka a kladenského rodáka. Ve spojení se jménem Zdeňka Milera samozřejmě nesmí chybět ani originální Krtkova herna, ve které se děti dosyta vyřádí. Dospělí se mezitím mohou dozvědět zajímavosti o Krtčím letu do vesmíru anebo nahlédnout do Milerovy pracovny, která je vybavena originálním umělcovým nábytkem a pomůckami. Součástí prohlídky je také vstup do simulované důlní štoly, která přibližuje historii hornictví na Kladensku. K zámku přiléhá romantická zahrada plná květin, stromů a dalších zajímavých prvků, včetně obnoveného historického sanktuária. Pořádají se zde svatby a kulturní akce. Již od roku 2001 je součástí zámecké zahrady také medvědárium s medvědicemi Martou a Míšou.